Aktualności

Cenny punkt w Sarzynie

• autor: malpa1818, 2016-10-31 15:18

Remis w trudnych warunkach: KS Sarzyna - Tanew Harasiuki 1:1

Mecz w Sarzynie był ciężką przeprawą dla naszego zespołu. Grząskie i mokre boisko sprawiało wiele problemów zarówno gościom, jak i gospodarzom. Po zaciętym pojedynku i walce do ostatnich minut, obie drużyny podzieliły się punktami.

Więcej w rozwinięciu...

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy przez kilka minut przebywali pod naszym polem karnym. Pierwsza połowa była dla naszego zespołu trudniejsza. Z uwagi na to, że musieliśmy grać "pod wiatr", wiele uderzanych piłek traciło na mocy, dzięki czemu łatwiej było je przechwycić gospodarzom.

Mimo lepszego początku zawodników z Sarzyny to Tanew w 14 minucie zadała pierwszy cios. Akcja rozpoczęła się od świetnego pressingu Jacka Pieroga, który wygonił napastnika gości aż pod własne pole karne. Rywal pod presją wybił piłę, którą przechwycił Kuba Młynarski. Ten zagrał lekko do środka do Kuby Waliłko. Kuba popisał się znakomitym rajdem w pole karne- z łatwością minął jednego z obrońców i w dogodnej sytuacji pokonał bramkarza gości płaskim strzałem w krótki róg. 0:1!

Było bardzo blisko aby utrzymać prowadzenie do końca pierwszej części gry, ale niestety na minutę przed końcem, pozostawiliśmy za wiele miejsca napastnikowi z Sarzyny, który oddał strzał z 20 metrów. Piłką po strzale odbiła się jeszcze od ziemi, co utrudniło interwencję Wojtkowi Lewkowiczowi, po czym po jego rękach wpadła tuż pod poprzeczkę, 1:1 i koniec pierwszej odsłony.

O ile pierwsza część gry to okresy przewagi- raz gości, raz gospodarzy, o tyle druga to gra cios za cios. Mimo wielu prób obu drużyn, w drugiej połowie nie zobaczyliśmy klarownych sytuacji, za wyjątkiem jednej, której nie wykorzystał napastnik rywala, będąc niemal sam na sam z bramkarzem. Wynik meczu 1:1.

Podsumowując, warunki do gry nie sprzyjały pięknej grze, zawodnicy często mieli problemy aby utrzymać się na nogach, a wiejący wiatr utrudniał rozgrywanie piłki. Mimo to, zobaczyliśmy wiele walki z obu stron, a wynik remisowy, który padł w tym meczu, można uznać za sprawiedliwy. Po 12 kolejce Tanew pozostaje liderem, utrzymując dwupunktową przewagę nad Francesco Jelną, która także zanotowała remis. Za tydzień, na własnym boisku zmierzymy się z Azalią Wola Zarczycka.